PHU Admarbud Mariusz Morżak

PHU Admarbud
Mariusz Morżak

Karmelkowa 41 paw. 11
52-437 Wrocław

kom. 501-327-952

Program Czyste Powietrze

Aby zaoszczędzić na termomodernizacji domu, możesz zgłosić się do udziału w rządowym programie Czyste Powietrze. Dzięki niemu uzyskasz dofinansowanie – nawet do 90% – w formie dotacji lub pożyczki m.in. na zakup nowych źródeł ciepła.

W wielu polskich domach nadal korzysta się ze starych, nieefektywnych urządzeń grzewczych. Z tego powodu niska emisja jest główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza i powstawania smogu.

W 2018 rok rząd postanowił jednak rozpocząć walkę o zdrowe i bezpieczne środowisko naturalne, w którym żyjemy, dlatego wdrożył program priorytetowy Czyste Powietrze skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych.

Dlaczego warto skorzystać z programu Czyste Powietrze i wymienić źródło ciepła?

Poza benefitami ekologicznymi lepsze zarządzanie energią cieplną domu znacząco poprawi budżet Twojej rodziny. Już samo ocieplenie nieruchomości połączone z wymianą okien może zmniejszyć Twoje wydatki aż o 40%. Jeśli dodatkowo zamontujesz nowoczesne i energooszczędne urządzenie grzewcze, koszty eksploatacji domu spadną jeszcze bardziej!

Co zyskujesz dzięki udziałowi w programie Czyste Powietrze?
  • Lepiej zarządzasz energią cieplną w swoim domu.
  • Ekologicznie ogrzewasz dom i chronisz środowisko.
  • Zyskujesz większe oszczędności.

W zależności od Twojego dochodu możesz uzyskać nawet do 90% dotacji na wymianę urządzenia grzewczego! Jest to wiec także szansa na zakup nowoczesnych pomp ciepła czy kotłów kondensacyjnych, które wcześniej mogły być dla Ciebie niedostępne.

Jak zgłosić się do programu Czyste Powietrze i uzyskać dofinansowanie na wymianę urządzenia grzewczego?

Program Czyste Powietrze jest skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli domów, które wymagają przeprowadzenia termomodernizacji. Z benefitów rządowego programu mogą także skorzystać osoby, które otrzymały zgodę na rozpoczęcie budowy domu. Należysz do jednej z tych grup? W takim razie rozważ zgłoszenie swojego udziału w programie!

Aby uzyskać dofinansowanie na urządzenia grzewcze oraz na całą termomodernizację, musisz zarejestrować się na Portalu Beneficjenta. Jest to sekcja dostępna na stronie Twojego WFOŚiGW (w zależności od województwa).

Zgłoszenie do programu odbywa się przez wypełnienie wniosku oraz wszystkich potrzebnych dokumentów.

Program Czyste Powietrze nie taki trudny – zobacz, jak w prosty sposób przygotować się do termomodernizacji

Jeśli masz wrażenie, że wymagania i warunki programu Czyste Powietrze są dla Ciebie niejasne, jesteśmy tu po to, żeby Ci pomóc. Trafiłeś w odpowiednie miejsce – tu wszystko stanie się jasne.

Chcesz zapoznać się z formalnymi wymaganiami rządowego programu? Nie wiesz, jakie są poszczególne etapy udziału w programie? Sprawdź wszystkie koszty kwalifikowane i zobacz, jakie prace termomodernizacyjne możesz uwzględnić w swoim planie remontowym.

Pobierz: e-book Vaillant o Czystym Powietrzu

Czyste Powietrze – najważniejsze informacje dla zainteresowanych

  • Program zaczął działać we wrześniu 2018 r. Jego realizacja ma zakończyć się w 2029 r.
  • Wnioski będą przyjmowane do końca czerwca 2027 roku.
  • Maksymalny koszt, od którego będzie liczona dotacja, wynosi 53 tys. zł.
  • Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł.
  • Program pozwala uzyskać dofinansowanie w formie bezzwrotnej dotacji lub niskoprocentowej pożyczki.
  • Dzięki udziałowi w programie możesz wymienić swoje źródło ciepła na nowy piec kondensacyjny, pompę ciepła, a nawet zainstalować system fotowoltaiczny.
  • W ramach programu możesz też docieplić przegrody budynku, wymienić stolarkę okienną i drzwiową oraz zamontować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Program Czyste Powietrze jest finansowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Jesteś zainteresowany programem lub chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami!